Medycyna estetyczna
Peeling Dermamelan
Skuteczne usuwanie przebarwień z peelingiem Dermamelan
Terapia Dermamelan jest bardzo skutecznym zabiegiem rozjaśniającym skórę i usuwającym przebarwienia będące wynikiem częstej i nadmiernej ekspozycji na słońce, przebarwienia o podłożu hormonalnym, czy też typu melasma.
Jednocześnie, jako zabieg o działaniu peelingującym i złuszczającym naskórek, stymuluje również odnowę kolagenu, co daje znakomity efekt odmłodzenia skóry i spłycenia zmarszczek.
Dzięki swojemu wielostronnemu działaniu, kuracja Dermamelan nie tylko wyrównuje koloryt skóry, ale też aktywuje jej naturalne procesy odnowy, przywracając skórze gładkość i blask.
Dla każdego rodzaju skóry
Terapię Dermamelan można stosować dla każdego rodzaju skóry oraz przebarwień o różnej etiologii. Bardzo dobre efekty uzyskuje się w przypadku skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala ona pozbyć się plam barwnikowych, reguluje też wydzielanie łoju i zwęża pory. Preparat jest bardzo silny w działaniu, a jednocześnie bezpieczny przy prawidłowym użyciu. Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku wraz z odpowiednią ochroną przeciwsłoneczną.
Dermamelan zawiera wyższą zawartość składników aktywnych od Cosmelanu i jest najskuteczniejszą kuracją na przebarwienia. Jest również bezpieczniejszy w stosowaniu, gdyż ma mniej działań niepożądanych. Jednak zawiera w swoim składzie kwas salicylowy, którego nie ma w Cosmelanie. Z tego względu, w przypadku pacjentów uczulonych na kwas salicylowy, stosuje się terapię Cosmelanem.
Przygotowanie do peelingu Dermamelan
Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz wykonuje badanie skóry pacjenta, przeprowadza wywiad, a następnie omawia szczegółowo zasadę działania preparatu i przebieg zabiegu oraz jego oczekiwane efekty.
na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji i preparatów drażniących skórę, mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu.
przed zabiegiem należy zgłosić lekarzowi przyjmowane leki,
w przypadku doustnej izotretynoiny (np. Acnenormin, Roacutan, Izotek, Curacne), zabieg może zostać wykonany po minimum 3 miesiącach od zakończenia terapii
Opis peelingu Dermamelan
Zabieg składa się z dwóch etapów:
przeprowadzanego w gabinecie,
dalszej kuracji w domu
Najpierw przeprowadzany jest zabieg oczyszczający i odtłuszczający skórę, a następnie nakłada się maskę Cosmelan 1 lub Dermamelan, która przypomina w kolorze ciemny fluid. Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i po upływie zaleconego czasu (ok. 4-6 godzin, w zależności od rodzaju przebarwień i fototypu skóry) zmywa maskę bieżącą wodą. Następnie przez 3 miesiące od zabiegu pacjent stosuje krem podtrzymujący Cosmelan 2 lub Dermamelan według indywidualnych zaleceń lekarskich.
W trakcie dwóch pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cery bardzo wrażliwej, skóra może być bardzo zaczerwieniona i obrzęknięta. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Aby zmniejszyć nieprzyjemne odczucia należy stosować krem pozabiegowy Cicalfate zgodnie z zaleceniami lekarskimi.
W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Przy ciemnej skórze plamy znikają po 8-10 dniach. U osób o jasnej karnacji - blondyni i szatyni o jasnych oczach - zanik plam jest obserwowany między 8. a 21. dniem. Pełen efekt jest widoczny po około 30 dniach.
Zazwyczaj jednokrotne wykonanie zabiegu Cosmelan/Dermamelan powoduje ustąpienie przebarwień. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane.
Kuracja nie eliminuje natomiast skłonności do powstawania przebarwień - dlatego też istotne jest stosowanie się do zaleceń lekarza. W szczególności, aby zabezpieczyć się przed powstawaniem przebarwień ważna jest ochrona przeciwsłoneczna i nakładanie kremu Dermamelan po każdej ekspozycji słonecznej, nawet po zakończeniu kuracji.
Zalecenia po peelingu Dermamelan
Bardzo istotne jest kontynuowanie terapii w warunkach domowych. Kuracja musi być prowadzona przez co najmniej 3 miesiące, gdyż jej skrócenie może spowodować powrót do stanu wyjściowego i konieczne będzie powtórzenie kuracji. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan/Dermamelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa.
W czasie trwania kuracji nie można jednocześnie używać żadnych innych środków wybielających i złuszczających. Należy stosować krem z wysokim filtrem słonecznym (SPF +50) codziennie rano i przed wyjściem z domu. Zalecane są wizyty kontrolne w terminach ustalonych przez lekarza.
Wskazania do przeprowadzenia peelingu Dermamelan
usuwanie przebarwień posłonecznych i hormonalnych,
usuwanie piegów,
usuwanie plam starczych, rogowacenia posłonecznego,
wyrównanie kolorytu skóry,
likwidacja powierzchownych zmarszczek,
likwidacja rozszerzonych porów skóry
Przeciwwskazania do zabiegu - peeling Dermamelan
ciąża i okres karmienia piersią,
miejscowe infekcje skórne,
czynna opryszczka (u osób mających nawracające opryszczki konieczne jest zastosowanie Heviranu przed, w trakcie i po zabiegu),
leczenie pochodnymi witaminy A (do 6 miesięcy od zakończenia leczenia),
podrażnienia i uszkodzenia skóry,
alergia, uczulenie na preparaty używane w trakcie zabiegu,
skłonność do powstawania bliznowców,
aktywny trądzik
Peeling Dermamelan - objawy niepożądane
nadmierna reakcja zapalna skóry,
powstanie blizn u osób ze skłonnością do nadmiernego bliznowacenia,
przebarwienia pozabiegowe u osób nieprzestrzegających ochrony przeciwsłonecznej,
istnieje również niewielkie ryzyko infekcji wtórnej - w przypadku nieprzestrzegania zaleceń pozabiegowych
Inne działania niepożądane są zwykle przewidywalne, umiarkowane i przemijające. Najczęściej to złuszczanie skóry przez około 7-10 dni, zaczerwienienie, tkliwość, nasilenie zmian trądzikowych.