medycyna_estetyczna.jpg

Medycyna estetyczna

Peeling Pirogronowy 50% Enerpeel Pa

Mechanizm działania peelingu pirogronowego

Peeling 50% kwasem pirogronowym to peeling chemiczny, który ze względu na bardzo silne działanie może być wykonywany tylko przez lekarza. Kwas pirogronowy należy do grupy kwasów owocowych, jest alfa-ketokwasem. W naturze znajduje się w jabłkach, sfermentowanych owocach i occie. Szybko wchłania się w głąb skóry i powoduje silne efekty dermatologiczne, jak kwasy mocno złuszczające. Dzięki swojej formule peeling pirogronowy przynosi efekty na każdym rodzaju skóry. Można go stosować na całym ciele, jednak najczęściej nakłada się go na twarz, plecy, dekolt, ramiona i dłonie.

Wysoka skuteczność w leczeniu trądziku

Peeling pirogronowy działa na trzech poziomach: naskórka, mieszka włosowego oraz skóry właściwej. Efektem działania kwasu pirogronowego jest redukcja wydzielanego łoju, likwidacja zaskórników, oczyszczenie i zwężenie porów skóry. Dzięki aktywnym składnikom peelingu rozjaśniają się przebarwienia, wygładzają drobne blizny potrądzikowe, skóra zostaje wygładzona, dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny w skórze właściwej, co z kolei korzystnie wpływa na ujędrnienie i właściwą gęstość skóry. Dzięki temu jest bardzo skuteczny w leczeniu trądziku, usuwaniu blizn potrądzikowych i przebarwień pozapalnych.

Indywidualny program zabiegów - peeling pirogronowy

Peeling pirogronowy przynosi korzyści nawet po jednorazowym zastosowaniu. Jednak by osiągnąć najlepsze rezultaty, należy wykonać 4-8 zabiegów w odstępach 2-6 tygodniowych. W zależności od czasu aplikacji kwasu na skórze i ilości warstw można osiągnąć różną głębokość penetracji peelingu. Program zabiegów musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Przygotowanie do peelingu pirogronowego

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz wykonuje badanie skóry pacjenta, przeprowadza wywiad, a następnie omawia szczegółowo zasadę działania preparatu i przebieg zabiegu oraz jego oczekiwane efekty.

  • przed przystąpieniem do zabiegu należy kondycjonować skórę przez okres 1-2 tygodni odpowiednim preparatem zaleconym przez lekarza.

  • na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji i preparatów drażniących skórę, mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu.

  • przed zabiegiem należy zgłosić lekarzowi przyjmowane leki,

  • w przypadku doustnej izotretynoiny (np. Acnenormin, Roacutan, Izotek, Curacne), zabieg może zostać wykonany po minimum 3 miesiącach od zakończenia terapii,

Opis peelingu pirogronowego

Zabieg polega na nakładaniu roztworu kwasu, który pozostaje na skórze średnio 5 minut w zależności od wskazań oraz rodzaju skóry. Po nałożeniu peelingu pacjent odczuwa nieprzyjemne pieczenie i mrowienie skóry. Objawy te łagodzone są za pomocą nawiewu zimnego powietrza.  Pacjenci bardziej wrażliwi mogą 2 godziny przed zabiegiem zażyć tabletkę  przeciwbólową (jeśli mają pewność, że nie są na nią uczuleni). Dodatkowym przykrym odczuciem jest niemiły zapach kwasu pirogronowego. Wizyta, podczas której wykonuje się peeling, trwa około 30 minut.

Po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Od  trzeciego dnia pojawia się drobnopłatowe złuszczanie, które może być nawet niezauważalne przy prawidłowym natłuszczaniu skóry, zazwyczaj trwa 2-3 dni. Przy zastosowaniu wyższych stężeń kwasu i nałożeniu kilku warstw złuszczanie naskórka może być bardziej intensywne. Złuszczającego się naskórka nie należy odrywać i ściągać z twarzy. Zawsze należy pamiętać, aby przed wszystkimi zabiegami na twarzy umyć ręce. 

Zalecenia po peelingu pirogronowym

Bardzo ważne jest stosowanie kremu pozabiegowego (Cicalfate emulsja pozabiegowa), ponieważ przyspiesza on proces złuszczania. Należy również przed wyjściem z domu nakładać krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF +50) przez okres 4 tygodni po zabiegu. Poza tym bardzo ważne jest przestrzeganie dodatkowych indywidualnych zaleceń.

Wskazania do przeprowadzenia peelingu pirogronowego

  • leczenie trądziku pospolitego,

  • zmniejszanie blizn potrądzikowych,

  • oczyszczanie skóry tłustej i łojotokowej,

  • usuwanie przerosłych gruczołów łojowych,

  • wyrównywania koloru skóry (np. usuwania przebarwień i zmian posłonecznych),

  • przeciwdziałanie starzeniu się skóry,

  • wygładzanie skóry

Przeciwwskazania do zabiegu - peeling pirogronowy

  • ciąża i okres karmienia piersią,

  • miejscowe infekcje skórne,

  • czynna opryszczka (u osób mających nawracające opryszczki konieczne jest zastosowanie Heviranu przed, w trakcie i po zabiegu),

  • podrażnienia i uszkodzenia skóry,

  • alergia, uczulenie na preparaty używane w trakcie zabiegu,

  • skłonność do powstawania bliznowców,

  • ciężkie postaci trądziku

Przed peelingiem należy unikać silnie działających preparatów złuszczających lub drażniących, niewskazana jest depilacja (szczególnie woskiem).

Peelingu pirogronowy - objawy niepożądane

  • nadmierna reakcja zapalna skóry,

  • powstanie blizn u osób ze skłonnością do nadmiernego bliznowacenia,

  • istnieje również niewielkie ryzyko infekcji wtórnej - w przypadku nieprzestrzegania zaleceń pozabiegowych

 

Zapisy na zabiegi

📞606 106 063